odesílání.cz

Důvěryhodný nástroj elektronické komunikace

Nastavení Microsoft Outlook 2007

 1. Pro nastavení programu Microsoft Outlook k odesílání pošty spusťte program Microsoft Outlook.
 2. Klikněte na nabídku Nástroje a vyberte Nastavení účtu….
 3. V okně Nastavení účtu, na kartě E-mail klikněte na tlačítko Nový pro vytvoření nového účtu.
 4. V okně Zvolit e-mailovou službu vyberte možnost Microsoft Exchange, POP3, IMAP nebo HTTP a klikněte na tlačítko Další.
 5. Účet je nutné konfigurovat ručně, proto v okně Automatické nastavení účtu nevyplňujte údaje a zaškrtněte jen volbu Konfigurovat ručně nastavení serveru nebo další typy serveru. Klikněte na tlačítko Další.
 6. V okně Zvolit e-mailovou službu vyberte možnost E-mail v internetu a klikněte na Další. V okně Nastavení e-mailu sítě Internet vyplňte tyto hodnoty:
  Jméno: vyplňte jméno, které s bude příjemci zprávy zobrazovat jako jméno odesílatele (např. Jan Novák, MÚ Chvalice, apod.)
  E-mailová adresa: zde uveďte adresu, ze které chcete odesílat zprávy, u kterých požadujete potvrzení o odeslání a doručení, také to musí být e-mailová adresa, na kterou máte vystavený elektronický podpis (certifikát), kterým budete zprávy podepisovat
  Typ účtu: POP3
  Server příchozí pošty: odesilani.cz
  Server pro odchozí poštu (SMTP): odesilani.cz
  Uživatelské jméno: vaše přihlašovací jméno ke službě odesilani.cz
  Heslo: vaše heslo ke službě odesilani.cz
 7. Klikněte na tlačítko Další nastavení….
 8. Na záložce Obecné v okně Nastavení e-mailu sítě Internet nastavte do pole Poštovní účet, který obsahuje jméno poštovní schránky, kterou jste vybrali pro odesílání, vlastní pojmenování tohoto účtu pro lepší orientaci při výběru účtu k odeslání zprávy (např. Certifikované odesílání). Do pole E-mailová adresa pro odpověď uveďte jméno e-mailové schránky, která Vám byla vytvořena na serveru odesilani.cz.
 9. Na záložce Server pro odchozí poštu zaškrtněte volbu "Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření a vyberte možnost Použít stejná nastavení jako pro server příchozí pošty.
 10. Na záložce Upřesnit v oddíle Čísla portů serveru zaškrtněte pro Server příchozí pošty (POP3) pole Tento server vyžaduje šifrované připojení (SSL). Pro Server pro odchozí poštu (SMTP) vyberte v nabídce Použít tento typ šifrovaného připojení možnost Automatické.
 11. Klikněte na tlačítko OK.
 12. Klikněte na tlačítko Další.
 13. Nastavení dokončíte kliknutím na tlačítko Dokončit.
 14. Tlačítkem Zavřít zavřete okno Nastavení účtu.